Příručka „Doporučení pro obce Jak na komunitní energetiku“ vydaná Ministerstvem pro místní rozvoj ČR přináší ucelený pohled na lokální, tj. decentralizovanou, energetiku.

3. 4. 2024

Tato populárně-naučná příručka je určena především zástupcům municipalit, ale ocení jí i angažovaní občané, kteří se chtějí stravitelnou formou dozvědět o všech technologiích a možnostech využití obnovitelných zdrojů energie.

Transformace energetického odvětví je nevyhnutelná, a to nejen z environmentálních, ale i z ekonomických důvodů. Autor příručky, Mgr. Michal Svoboda, MSc, dává zástupcům obcí přehledný návod, jak se do této transformace aktivně zapojit a definuje kroky, které jim mohou přinést reálnou úsporu nákladů i snížení energetické závislosti.

Příručka je doplněna řadou příkladů dobré praxe, z nichž nemalá část je z obcí Ústeckého kraje (Horní Jiřetín, Česká Kamenice, Rybniště, Lipová, Klášterec nad Ohří, DSO Tolštejn, Modlany, Píšťany, Děčín, Ústí nad Labem) a je zakončena popisem praktických kroků místních samospráv, možnostmi financování těchto kroků a tipy na důvěryhodné informační zdroje a místa, kam se mohou zástupci municipalit obrátit. Jedním z takovýchto míst jsou i krajské energetické agentury – jedním z průkopníků je i Energetické centrum Ústeckého kraje, jehož služby jsou od r. 2023 zdarma dostupné všem obcím v Ústeckém kraji.

Příručka je dostupná na webu: https://www.obcepro.cz/data/doporuceni-pro-obce-jak-na-komunitni-energetiku.pdf

Další aktuality

Kalendář akcí na rok 2024

Kalendář akcí na rok 2024

18.7.2024 - Pracovní setkání k velkoplošným FVE v Ústeckém kraji, 13:30-16:00, Ústecký kraj, Knihovna Ústecké kraje, Ústí nad Labem 19.9.2024 - Brunch plný...

ČESKO-NĚMECKÝ WORKSHOP: vodík – plány a realita

ČESKO-NĚMECKÝ WORKSHOP: vodík – plány a realita

Energetické centrum Ústeckého kraje, p.o. se účastnilo česko-německého workshopu: Vodík – plány a realita Místo v konání: ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. Probíraná témata: Vodíkové strategie EU, Německa...